Aktualności

Konkurs na scenariusz filmowy „Bezpieczniki TAURONA”

27 marca 2014
Konkurs na scenariusz filmowy „Bezpieczniki TAURONA”

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Tauron Dystrybucja S.A., zapraszają do udziału w konkursie na oryginalny scenariusz filmu krótkometrażowego dotyczącego programu „Bezpieczniki TAURONA”.

Program „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to skierowana do dzieci i młodzieży kampania edukacyjna, organizowana przez spółkę TAURON Dystrybucja i Fundację TAURON. Celem konkursu jest opracowanie koncepcji i scenariusza filmu edukacyjnego dla młodzieży w wieku 12–15 lat, realizowanego w ramach akcji „Bezpieczniki TAURONA” i przedstawiającego temat: „Energia elektryczna i jej bezpieczne użytkowanie”.

Konkurs ma charakter otwarty – każdy uczestnik może nadesłać na konkurs więcej niż jeden scenariusz oraz zaproponować dowolną technikę realizacji filmu. Scenariusz może być stworzony przez zespół autorów, maksymalnie trzyosobowy. Konkurs skierowany jest głównie do zawodowych scenarzystów, studentów wyższych szkół filmowych, uczelni o kierunkach humanistycznych i uczniów szkół kreatywnego pisania. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 18 lat.

Scenariusze zgłaszane do konkursu:

•muszą być sporządzone w języku polskim;

•mogą mieć nie więcej niż trzech współautorów;

•nie mogą przekraczać objętości 20 stron;

•muszą zostać przesłane w formacie pdf. Zalecany rodzaj czcionki to Courier New, rozmiar czcionki 12 pt. i odstępy między wierszami na 1,5 linijki.

Scenariusze należy nadsyłać w terminie do 30 kwietnia 2014 r. do godziny 16.00 w jednym egzemplarzu, w formie elektronicznej na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . W tytule maila należy podać tytuł scenariusza wraz z dopiskiem  Program „Bezpieczniki Taurona”. Scenariusze dostarczone po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą udziału w konkursie.

Scenariusze oceni jury pod przewodnictwem prof. Tadeusza Lubelskiego,  przewodniczącego Rady Programowej Krakowskiej Fundacji Filmowej. Główna Nagroda w konkursie wynosi  5 000 złotych, za zajęcie II i III miejsca laureaci otrzymają po 1 500 złotych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali otwarcia 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego 25 maja 2014 roku w Kinie Kijów.Centrum, w Krakowie.

Informacje o akcji „Bezpieczniki TAURONA” dostępne są na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl 

Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Krakowskiej Fundacji Filmowej: Patrycja Czarny, tel. (12) 294- 69-45, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

www.krakowfilmfestival.pl

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności