Aktualności

Nabór filmów do konkursów WAMA Film Festival 2017

07 września 2017
Nabór filmów do konkursów WAMA Film Festival 2017

Filmy można zgłaszać do 18 września 2017 r.!

Już w październiku do Olsztyna wróci WAMA Film Festival. To czwarta odsłona wydarzenia, które co roku przyciąga do stolicy Warmii i Mazur znakomitych polskich i zagranicznych gości, najlepszych krytyków filmowych oraz – oczywiście – spragnioną dobrej sztuki publiczność. Właśnie ruszył nabór do festiwalowych konkursów.

Tradycyjnie już rywalizacja odbędzie się w ramach dwóch sekcji – Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych i Konkursu Filmów Krótkich. Obie oceniane będą przez niezależne składy jurorskie, które podczas finałowej gali wręczą w każdej kategorii konkursowej Grand Prix WAMA Film Festival. Dodatkowo powołane będzie jury mniejszości kulturowych. Swoją nagrodę przyzna również publiczność. Dodajmy, że WAMA Film Festival jest jednym z dziewięciu polskich festiwali filmowych uprawnionych do przyznawania nominacji do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego, dedykowanych młodym twórcom filmowym. Słowem – jest o co powalczyć.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych mogą wziąć udział pełnometrażowe filmy fabularne wyprodukowane w systemie koprodukcji. Pokazy konkursowe odbywać się będą wyłącznie z nośników DCP. Filmy zrealizowane w języku obcym, powinny posiadać napisy w języku polskim. Konkurs Filmów Krótkich przeznaczony jest dla filmów krótkometrażowych (do 40 minut) reprezentujących wszelkie formy i gatunki filmowe. W obu konkursach startować mogą filmy, które nie były prezentowane w otwartym obiegu dystrybucyjnym przed 1 stycznia 2016 r. 

WAMA Film Festival to pierwszy tak duży festiwal filmowy na Warmii i Mazurach, a jednocześnie jedyny w kraju festiwal koprodukcji filmowych. Jego ideą jest wielokulturowość, a misją - promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi. Formuła konkursów promuje filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata oraz ukazuje moc filmów realizowanych w systemie międzynarodowych koprodukcji.

Podczas festiwalu nie zabraknie miejsca na kino krótkometrażowe – formę, od której zaczynał karierę niejeden uznany dziś reżyser. Krótkie filmy to duża dawka emocji w skondensowanej formie, idealnej do podejmowania ważnych tematów społecznych. WAMA Film Festival stał się platformą do prezentowania tego rodzaju kina, szczególnie, że na co dzień jest trudno dostępne w Olsztynie.

Regulamin konkursów filmowych i formularz zgłoszenia filmów dostępne są pod adresem:
www.wamafestival.pl.

Honorowy patronat nad festiwalem objął Polski Instytut Sztuki Filmowej.

WAMA Film Festival jest finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Realizację projektu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności