Aktualności

A LONG WEEK OF SHORT FILMS Festival

25 marca 2015
A LONG WEEK OF SHORT FILMS Festival

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych w Szanghaju.

A LONG WEEK OF SHORT FILMS Festival jest wynikiem współpracy pomiędzy Kan-Kan Media a chińskimi filmowymi instytucjami takimi, jak: Minsheng Museum of Contemporary Arts in Shanghai (oficjalny gospodarz Festiwalu) i Shanghai Film Art Academy. Festiwal odbędzie się w dniach 22-31 maja 2015 r.

Festiwal powstał z konieczności utworzenia platformy dialogu i wymiany doświadczeń pomiędzy profesjonalistami z branży filmowej, studentami i publicznością, biorąc Szanghaj za punkt odniesienia. Podczas pierwszej edycji organizatorzy skupiają się na odkrywaniu wschodzących talentów zarówno w Chinach, jak i na arenie międzynarodowej. Zadaniem festiwalu będzie przedstawienie młodych filmowców szerokiej publiczności oraz zaoferowania możliwości współdziałania i platformy, gdzie pomysły i dotychczasowy dorobek mogą zostać wymienione pomiędzy nowym pokoleniem twórców filmowych z całego świata.

Festiwal składa się z dwóch sekcji głównych: Międzynarodowej oraz Chińskiej, a także sekcji specjalnych, retrospektyw festiwali z różnych krajów, warsztatów i wydarzeń towarzyszących.

Ponadto wszystkie filmy spełniające kryteria składania zostaną zakwalifikowane do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w kategoriach: Najlepszego Filmu Krótkometrażowego, Najlepszego Reżysera, Nagrody Publiczności oraz Najlepszego Scenariusza.

 

Specjalnie dla polskich twórców, rekrutacja przedłużona jest do 5 kwietnia

zgłoszenia filmów odbywają się poprzez stronę: kankanmedia.org

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności