Aktualności

KAMERALNE LATO 2016 otwiera nabór filmów!

13 kwietnia 2016
KAMERALNE LATO 2016 otwiera nabór filmów!

Rozpoczął się nabór do trzech konkursów filmowych odbywających się w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu.

Do Konkursu Głównego można zgłaszać krótkometrażowe filmy do 40 minut, wyprodukowane przez zawodowych twórców filmowych lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Filmy wybrane w wyniku selekcji powalczą o Nagrodę Główną - ZŁOTEGO ŁUCZNIKA.

Filmy można zgłaszać także do Konkursu Filmów Niezależnych - sekcji przeznaczonej dla wszystkich filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. Te filmy także powinny trwać do 40 minut.

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK koncentruje się na promocji filmowców początkujących i amatorów oraz prezentacji filmów krótkometrażowych, które nie mieszczą się w standardowej klasyfikacji gatunkowej. Filmy nie mogą być dłuższe, niż 15 minut. 

Zgłoszenia

Regulaminy poszczególnych sekcji konkursowych znajdują się na stronie internetowej Kameralnego Lata. Filmy do każdego z trzech konkursów, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesyłać do dnia 16 maja 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie "FILMFORUM"
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory) 

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: 
www.kameralnelato.pl

 

Od 9 lat Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO są ważnym punktem w kalendarzu radomskich imprez kulturalnych. To największe cykliczne wydarzenie tego typu w tym mieście. W przystępny i oryginalny sposób rozpowszechnia polską kulturę filmową, znajdującą liczne grono odbiorców w całym kraju. Prezentuje filmy krótkometrażowe, także niezależne, autorstwa młodych reżyserów. W programie festiwalu co roku znajdują się także otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji. 

KAMERALNE LATO to także jedyny w Polsce festiwal filmowy organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Impreza jest niezwykle mocno osadzona w mieście i regionie, powstaje w kooperacji z Miastem Radom, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, ROSA SA, kinem HELIOS, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a także z licznymi firmami i organizacjami kulturalnymi i filmowymi.

Głównymi mecenasami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz - realizowana wspólnie z Policją - profilaktyka społeczna. 

9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku. 

KAMERALNE LATO 2016

Organizator: FILMFORUM • Współorganizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu; 
ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych •  Partnerzy: Miasto Radom; Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej; Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji • Sponsor: ROSA Spółka Akcyjna • Partner logistyczny: Mercedes - Benz Zeszuta sp. z o. o. • Partnerzy Edukacyjni: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie; Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zadanie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności