Aktualności

Trwa nabór do 9. edycji Short Waves Festival w Poznaniu!

17 sierpnia 2016
Trwa nabór do 9. edycji Short Waves Festival w Poznaniu!

Do 11 listopada można zgłaszać filmy na 9. edycję festiwalu Short Waves Festival!

Short Waves Festival, czyli festiwal krótkiego kina odbędzie się w Poznaniu już po raz dziewiąty. Short Waves przełamuje klasyczny format festiwalu i wychodzi poza sztywne ramy czasowe – nie ma początku, nie ma końca. Na Festiwal składa się wiele wydarzeń, odbywających się w trakcie całego roku i na terenie całego kraju.

Short Waves Festival 2017 odbędzie się w dniach 21.03 – 26.03.2017r. 

Nabór filmów do 9. edycji festiwalu trwa do 11.11.2016r. Filmy można zgłaszać w następujących kategoriach:

KONKURS MIĘDZYNARODOWY 
to najbardziej prestiżowy konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 min.

KONKURS POLSKI 
przeznaczony dla najciekawszych polskich produkcji trwających nie dłużej niż 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym.

DANCES WITH CAMERA 
to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Konkurs jest otwarty na filmy tańca niezależnie od stylów i gatunków. Do udziału w selekcji zaproszone są również formy dokumentalne oraz eksperymentalne, łączące różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów.

unxpectd.mov 
to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza sztuk wizualnych, klasycznego kina i form eksperymentalnych.  

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a widzowie zgromadzeni na pokazach festiwalowych zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności. Łączna pula nagród wynosi 100 000 zł.

Więcej informacji na stronie festiwalu:
www.shortwaves.pl

 

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności