Aktualności

Nabór do konkursów 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM ZBLIŻENIA

11 września 2018
Nabór do konkursów 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM ZBLIŻENIA

Trwa nabór do Festiwalu Filmowego ZOOM - ZBLIŻENIA!


Festiwal Filmowy ZOOM - ZBLIŻENIA to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Właśnie trwa nabór do trzech sekcji konkursowych - filmu fabularnego, dokumentalnego oraz animowanego. Zgłoszenia można przesyłać do 16 września, w przypadku studentów – do 15 września.

Celem festiwalu jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej. Ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym. Można zgłaszać rozmaite formy, nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a w konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych. Jedynym warunkiem jest to, aby film był zrealizowany w 2017 lub 2018 roku.

Filmy należy zgłaszać przez formularz zamieszczony na stronie festiwalu ZOOM ZBLIŻENIA, a o wynikach kwalifikacji autorzy zostaną powiadomieni na tejże stronie do 7 grudnia 2018 roku. Filmy, które zakwalifikują się do konkursów, będą oceniane przez trzy niezależne, profesjonalne grona jurorów powołane przez organizatorów.

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody pieniężne:
• nagroda za najlepszy film fabularny – 5.000 zł,
• nagroda za najlepszy film dokumentalny – 5.000 zł,
• nagroda za najlepszy film animowany – 5.000 zł.

Festiwal odbędzie się od 18 do 24 lutego 2019 roku w Jeleniej Górze.  

Organizatorem wydarzenia jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Więcej informacji: www.zoomfestival.pl.

 

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności