Aktualności

Nabór filmów do 17. edycji CINEMAFORUM

14 września 2018
Nabór filmów do 17. edycji CINEMAFORUM

Nabór filmów do międzynarodowego konkursu krótkometrażowych filmów fabularnych!


Do 1 października trwa nabór filmów do międzynarodowego konkursu krótkometrażowych filmów fabularnych w ramach 17. CINEMAFORUM. Festiwalowe projekcje odbędą się od 7 do 11 listopada 2018 roku w warszawskiej Kinotece.

W konkursie mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje). Tematyka produkcji jest dowolna. Organizatorzy czekają na krótkie metraże wyprodukowane w 2017 i 2018 roku, trwające nie dłużej niż 40 minut.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni jury pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego, złożone z zawodowych twórców filmowych, telewizyjnych i specjalistów z dziedziny upowszechniania kultury. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix w wysokości 5 tys. zł. Festiwalowa widownia przyzna także nagrodę publiczności.

By zgłosić film do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz i przesłać go organizatorom.

Regulamin
Formularz

Wyniki selekcji konkursowej zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu do 19 października 2018 roku.

Ponadto podczas CINEMAFORUM - 17. Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych zaprezentowane zostaną najlepsze filmy krótkometrażowe nagradzane na całym świecie (m.in. w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto, Clermont-Ferrand). Organizatorzy zapraszają na liczne wydarzenia towarzyszące: przegląd zwycięskich filmów z legendarnego festiwalu w Oberhausen, retrospektywę i spotkanie z reżyserem Danielem Mulloy’em (wyróżnienie honorowe za film „Home” podczas zeszłorocznej edycji festiwalu) oraz projekcje austriackich filmów krótkometrażowych z Vienna Short Film Festival.

Powróci program INTERFILMLAB (w wersji 2.0), którego celem jest edukowanie młodych twórców w zakresie zwiększenia potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym. Odbędzie się międzynarodowy program edukacji filmowej dla młodych twórców z Polski, Francji i Włoch. Tradycyjnie będzie można również zobaczyć produkcje nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

***

CINEMAFORUM jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Towarzyszące festiwalowi programy edukacji filmowej współfinansują: Program Unii Europejskiej ERASMUS+, Program Dotacyjny NIEPODLEGŁA oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Partnerami programowymi festiwalu są: Goethe-Institut w Warszawie, British Council w Polsce, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Austriackie Forum Kultury.

Organizatorem imprezy jest FILMFORUM.

Fot. Przemysław Skrzydło

 Więcej informacji: cinemaforum.pl.

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności