Aktualności

Warszawskie Warsztaty Dokumentalne

16 listopada 2016
Warszawskie Warsztaty Dokumentalne

Ostatnie wolne miejsca!

Aby wziąć udział w zajęciach warsztatowych należy przesłać swój pomysł na dowolny film dokumentalny (maksymalnie 1 strona A4). Prace należy wysłać, najpóźniej do 20 listopada, na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

NIE CZEKAJ!
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! 

Co czeka zakwalifikowanych uczestników:

Warsztaty z realizacji filmu dokumentalnego w dzielnicy Praga Południe. Najpierw uczestnicy wezmą udział w zajęciach zapoznawczych z dzielnicą prowadzonych przez lokalnego przewodnika. Zajęcia poświęcone będą szukaniu tematów do filmu dokumentalnego. Podczas obchodu dzielnicy uczestnicy wykonają zdjęcia, które potem staną się punktem wyjścia do stworzenia scenariusza filmu dokumentalnego.

Kilka dni później rozpoczną się zajęcia teoretyczne i praktyczne. W ramach teorii od czwartku do piątku w godzinach 16.00-20.00 uczestnikom zostanie przekazana podstawowa wiedza na temat tworzenia filmów dokumentalnych oraz zostanie stworzony scenariusz filmu dokumentalnego. W sobotę i niedzielę od rana do wieczora prowadzone będą zajęcia praktyczne, czyli zdjęcia do filmu w przestrzeni dzielnicy. Poniedziałek od godziny 16.00-20.00 poświęcony będzie zagadnieniom montażu filmowego i analizie zgromadzonego materiału filmowego. Filmy zostaną ukończone przez prowadzących zajęcia i zaprezentowane 11 grudnia w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie. Zajęcia poprowadzą absolwenci szkół filmowych: Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Uczestnictwo jest nieodpłatne.

Daty i miejsca zajęć w każdej z dzielnic:
Praga Południe, Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe, Podskarbińska 2, Zajęcia zapoznawcze: 26 listopada, Zajęcia warsztatowe: 1-5 grudnia 2016 r.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej 
Partnerzy: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Wolskie Centrum Kultury
Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy

więcej informacji:
www.facebook.com/wwdok

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności