Aktualności

Zgłoś się na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w Olsztynie!

25 sierpnia 2017
Zgłoś się na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w Olsztynie!

Rekrutacja trwa do 18 września.

Zapraszamy młodzież w wieku 16-19 lat do udziału w międzynarodowych warsztatach filmowych, które odbędą się w dniach 8-14 października 2017 r. w Olsztynie. W tegorocznym programie edukacyjnym realizowanym w trakcie WAMA Film Festival weźmie udział młodzież z Polski, Ukrainy, Litwy i Francji.

Głównym tematem warsztatów będą zagadnienia społeczne związane ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych i narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Ukrainy. Metodą pracy wykorzystaną w tegorocznej edycji warsztatów będzie nowatorska technika video-eseju i video-recenzji. W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów i ćwiczeń praktycznych z poszczególnych dziedzin filmowych (scenariusz, reżyseria, organizacja produkcji, realizacja obrazu, montaż) oraz spotkania i wykłady mające na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką kraju sąsiada, historią lokalną i kulturą regionu. Uczestnicy w trakcie 7 dni zrealizują własne video-eseje, pod okiem profesjonalistów poznając specyfikę tej techniki. Filmy te zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas finału 4. WAMA Film Festival w Olsztynie.

Opiekunem artystycznym projektu jest Ambasador WAMA Film Festival – reżyser Jerzy Hoffman.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie w Olsztynie (w dniach 8 – 15 października 2017 r.) oraz wyżywienie (dwa posiłki dziennie). Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje pisemne potwierdzenie otrzymane od Organizatora. Informacje na temat wyników kwalifikacji można uzyskać telefonicznie po 30 września 2017 r.

Zgłoszenia:
1. Regulamin Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych w Olsztynie
2. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Projekt “Polsko Ukraińskie Warsztaty Filmowe” jest kontynuacją przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2015 roku.
Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą WAMA Film Festival w Olsztynie.
Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM
Współorganizator: CINEMAHALL INGO

Więcej informacji o filmach konkursowych na stronie festiwalu:
www.wamafestival.pl

Obejrzyj materiał filmowy

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności