Aktualności

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania

07 grudnia 2018
MASTERCLASS - Szkoła Filmowania

Trwa 5. edycja warsztatów!

FILMFORUM, we współpracy z VII LO im. Juliusza Słowackiego przy ul. Wawelskiej 46 w Warszawie, organizuje cykl warsztatowy, poświęcony zagadnieniom związanym z realizacją filmową. Program rozpoczął się spotkaniami mistrzowskimi ze specjalistami reprezentującymi poszczególne profesje filmowe. W listopadzie odbyły się dwa spotkania.

O swojej pracy opowiedział Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), który wyjaśnił uczestnikom na czym polega funkcja autora zdjęć na planie filmowym, opowiedział jak wygląda współpraca ekipy zdjęciowej z innymi pionami, a także przeprowadził ćwiczenia z kadrowania i oświetlania ujęć.
Drugi z wykładów poprowadził Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), który zaprezentował pracę montażysty pokazując i analizując fragmenty wybranych filmów, opowiedział o specyfice współpracy montażysty z reżyserem, a część wykładu poświęcił tematowi efektów specjalnych i ich roli w procesie postprodukcji filmu.

Warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Liczba uczestników każdego ze spotkań wyniosła niemal 200 osób!

Kolejne dwa spotkania zaplanowane są w grudniu. Warsztaty poprowadzą wtedy: Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).

Najbliższe wykłady odbędą się w następujących terminach:

12 grudnia 2018 r. (godz. 9.50-11.30): Mateusz Damięcki - specyfika pracy aktora filmowego, proces przygotowania do roli w filmie fabularnym.

18 grudnia 2018 r. (godz. 9.50 - 11.30): Anna Zamecka - specyfika pracy reżysera filmowego.


W ramach cyklu MASTERCLASS - Szkoła Filmowania odbędą się również filmowe warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy wcielą w życie zdobytą podczas wykładów wiedzę teoretyczną i przygotują własne filmy krótkometrażowe osadzone w przestrzeni stolicy. Projekt potrwa do czerwca 2019 r.

***
Organizator: FILMFORUM

Patronat: Filmoteka Szkolna
Partnerzy: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski
Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności