Aktualności

MASTERCLASS - Szkoła Filmowania

21 grudnia 2018
MASTERCLASS - Szkoła Filmowania

Zakończył się pierwszy etap warsztatów.

FILMFORUM, we współpracy z VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, zorganizowało cykl warsztatowy, poświęcony zagadnieniom związanym z realizacją filmową. 

W listopadzie i grudniu odbywały się spotkania mistrzowskie ze specjalistami reprezentującymi poszczególne profesje filmowe. Był to pierwszy etap wprowadzający młodzież w podstawy tworzenia filmu.

O swojej pracy opowiedział Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).

Wykładowcy wyjaśniali funkcję oraz charakterystykę pracy poszczególnych pionów filmowych, a także starali się przedstawić jak wygląda praca na planie, a przede wszystkim współpraca ekipy filmowej.
Teoretyczne warsztaty były urozmaicone o projekcje filmów poszczególnych wykładowców, a także wstępne ćwiczenia praktyczne z kadrowania i obsługi kamery.

Pierwszy etap warsztatów Masterclass cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. W każdym spotkaniu uczestniczyło około 200 osób!

Niebawem rozpocznie się kolejny etap projektu MASTERCLASS - Szkoła Filmowania. Na początku nowego roku ruszą warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy wcielą w życie zdobytą podczas wykładów wiedzę teoretyczną i przygotują własne filmy krótkometrażowe osadzone w przestrzeni stolicy. Projekt potrwa do czerwca 2019 r.

***
Organizator: FILMFORUM

Patronat: Filmoteka Szkolna
Partnerzy: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski
Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności