Aktualności

Ostatnie dni rekrutacji na warsztaty MASTERCLASS - Szkoła Filmowania!

02 kwietnia 2019
Ostatnie dni rekrutacji na warsztaty MASTERCLASS - Szkoła Filmowania!

Opiekunami artystycznymi, pod których okiem powstawać będą filmy warsztatowe będą m.in. Kuba Czekaj, Mateusz Damięcki i Marcin Kot Bastkowski.

Do 5 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.a35.pl można zgłosić się na bezpłatne warsztaty MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Program projektu opiera się na weekendowym cyklu wykładowo-warsztatowym, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając specyfikę pracy poszczególnych profesji filmowych.

W gronie opiekunów artystycznych tegorocznej edycji warsztatów znaleźli się m.in.:

  • Mateusz Damięcki - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Ambasador projektu MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. Każdorazowo opiekuje się warsztatami i przekazuje swoją wiedzę młodym talentom aktorskim. Odpowiada także za generalną formułę programową warsztatów MASTERCLASS.
  • Kuba Czekaj - reżyser, scenarzysta. Autor takich filmów jak "Baby Bump", czy "Królewicz Olch". Niejednokrotnie pracował z młodzieżą prowadząc warsztaty filmowe, panele i wykłady z zakresu reżyserii i scenariopisarstwa.
  • Marcin Kot Bastkowski - montażysta filmowy. Autor montażu filmów: „Ogniem i Mieczem”, „Something better to come” czy „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”. Dyrektor WAMA Film Festival, podczas którego co roku organizowane są międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodzieży. Doświadczony wykładowca i nauczyciel montażu. Od lat opiekuje się montażem i postprodukcją materiałów audiowizualnych podczas warsztatów MASTERCLASS.

W trakcie warsztatów młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji filmowej. Przejdzie także przez cały proces tworzenia filmu i jak również zdobędzie wiedzę na temat tego, jak wygląda praca na planie filmowym. Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej "Pracownia A35", zlokalizowanej na warszawskim Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w sercu Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki – w kinie KINOTEKA.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt MASTERCLASS – Szkoła Filmowania jest wspólnym przedsięwzięciem FILMFORUM i warszawskich szkół ponadpodstawowych, w tym VII LO im. Juliusza Słowackiego, w którym jesienią odbyły się już spotkania mistrzowskie z profesjonalistami poszczególnych profesji filmowych. Wykłady dla ponad 200-osobowej widowni poprowadzili m.in. Andrzej Wolf (autor zdjęć filmowych), Marcin Kot Bastkowski (montażysta filmowy), Mateusz Damięcki (aktor, współautor projektu) oraz Anna Zamecka (reżyserka).

Więcej informacji: 
www.a35.pl

***

Organizator: FILMFORUM
Partner: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski

Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF.

Obejrzyj materiał filmowy

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności