Aktualności

Wakacyjne Warsztaty podczas festiwalu KAMERALNE LATO

07 czerwca 2019
Wakacyjne Warsztaty podczas festiwalu KAMERALNE LATO

Ruszył nabór do dwóch cyklów warsztatowych!

Zapraszamy osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o osobach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych.

KAMERALNE LATO od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W 2019 roku KAMERALNE LATO zaprezentuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych.

Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dla początkujących, pozwalającym na poznanie świata filmowego i specyfiki pracy w różnych profesjach filmowych. Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON i możliwość współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 
WARSZTATY FILMOWE


Termin:
7-14 lipca 2019 r.
Wiek uczestników:
od 18 do 30 lat
Termin zgłoszeń:
20 czerwca 2019 r.

Warsztaty przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi na obecność gości z Francji, Włoch i Niemiec,  większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty odbywać się będą m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca na profesjonalnej sali kinowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie.

Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

ABC PRACY Z KAMERĄ


Termin:
8-13 lipca 2019 r.
Wiek uczestników:
od 14 do 20 lat
Termin zgłoszeń:
26 czerwca 2019 r.

Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym – charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ będą realizowane m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeń użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorem projektu jest American Corner Radom. Wydarzenie realizowane przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.
Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.
KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Miasta Radom, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.
Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.
Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.
Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.
Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.
W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności