Aktualności

ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR UCZESTNIKÓW NA VISTA LAB ACADEMY!

18 grudnia 2019
ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR UCZESTNIKÓW NA VISTA LAB ACADEMY!

Nowy projekt Michała Oleszczyka, Stowarzyszenia FILMFORUM i Fundacji Sztuki Współczesnej IN SITU. Już 24 lutego 2020 r. w Sokołowsku rozpocznie się pierwsza edycja ViSTa Lab Academy, nowego programu edukacyjnego adresowanego do młodych europejskich scenarzystów, reżyserów i producentów.

W ramach międzynarodowych warsztatów scenariuszowych ich uczestnicy, wspólnie z doświadczonymi ekspertami, będą rozwijali swoje projekty filmów fabularnych oraz poznawali tajniki produkcji filmowej. 18 grudnia wystartował nabór na ViSTa Lab Academy.

Pomysłodawcą i opiekunem programowym ViSTa Lab Academy jest dr Michał Oleszczyk, konsultant scenariuszowy i filmoznawca, wykładowca Wydziału “Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiej Szkoły Filmowej. – Pomysł warsztatów w Sokołowsku pojawił się organicznie jako idea połączenia ze sobą dwóch miejsc i instytucji, które bardzo cenię. Od kilku lat angażowałem się w rozmaite działania FILMFORUM, a także współpracowałem z Fundacją Sztuki Współczesnej IN SITU, opiekującą się Archiwum Krzysztofa Kieślowskiego w Sokołowsku, między innymi pomagając programowo przy festiwalu Hommage à Kieślowski – mówi Michał Oleszczyk.

Ważnym punktem odniesienia dla uczestników ViSTa Lab Academy ma być postać Krzysztofa Kieślowskiego i materiały z Archiwum Kieślowskiego w Sokołowsku. – Twórca Dekalogu i trylogii Trzy Kolory jak mało kto nadaje się na patrona nowoczesnego kina międzynarodowego: był mistrzem formy fabularnej, dokumentalnej i serialowej, a jego dzieła okazały się uniwersalne – wyjaśnia Oleszczyk.  

ViSTa Lab wpisuje się doskonale w strategię budowania programów edukacyjnych dla młodej branży filmowej realizowaną przez FILMFORUM. To projekt, który stawia na praktyczną pracę nad rozwojem konkretnych projektów, stwarza możliwości nawiązywania międzynarodowych kontaktów oraz kreuje perspektywy dla potencjalnych koprodukcji. – podkreśla Maciej Dominiak, dyrektor FILMFORUM.

Pierwsza edycja nowego projektu edukacyjnego odbędzie się w dniach 24 lutego – 1 marca 2020 r. w Sokołowsku. Większość wydarzeń w ramach ViSTa Lab Academy będzie prowadzona w języku angielskim. Uczestnikami warsztatów mogą być osoby w wieku 18 – 30 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny (w ramach akredytacji zakwalifikowani uczestnicy otrzymają zakwaterowanie i wyżywienie). Liczba miejsc jest ograniczona.

ZASADY UDZIAŁU

W ramach ViSTa Lab, współpracując z gronem ekspertów oraz rówieśnikami z wielu krajów, dowiesz się jak sprzedać swój scenariusz, jak odpowiednio komunikować się z osobami odpowiedzialnymi za produkcję, nauczysz się czytelnie przekazywać swoje pomysły, a także stworzysz własny scenariusz filmowy.

Visual Story Talent Lab odbędzie się w terminie 24.02-1.03. 2019 w Sokołowsku. Udział w projekcie jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również zakwaterowanie i wyżywienie.

Projekt przeznaczony jest dla osób w wieku 18 – 30 lat.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 27 stycznia 2020 r.
Większość wydarzeń w ramach ViSTa Lab Academy będzie prowadzona w języku angielskim.
W projekcie wezmą udział grupy z Polski, Francji, Malty, Włoch i Ukrainy.

WIĘCEJ O PROGRAMIE

ZASADY UDZIAŁU

ZGŁOSZENIE ONLINE

REGULAMIN

Organizatorem VISTa Lab Academy jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Współorganizatorami wydarzenia są: KINOGRAPHE (Francja), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy), Cinemahall (Ukraina) oraz Malta Film Foundation (Malta). ViSTa Lab Academy  jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego Visual Story Talent Lab finansowanego ze środków Programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności