×

Ostrzeżenie

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 913

Aktualności

W Liceum Filmowym powstaje mural!

21 lutego 2014
Autor: ,
W Liceum Filmowym powstaje mural!

Ściany wewnątrz szkoły zostaną ozdobione motywami filmowymi.

Od poniedziałku w całym województwie trwają ferie zimowe. Liceum Filmowe postanowiło wykorzystać ten czas i stworzyć dla swoich uczniów niespodziankę. Ściany wewnątrz szkoły zostaną ozdobione motywami filmowymi.

W warszawskim Liceum Filmowym trwa wielkie malowanie. Na ścianach wewnątrz szkoły powstaje mural, który będzie prezentował postaci i kadry z jednych z największych i najważniejszych produkcji filmowych drugiej połowy XX wieku. Uczniowie będą na co dzień mijać wizerunki Brigitte Bardot z filmu „I Bóg stworzył kobietę”, Umę Thruman w kreacji z „Pulp Fiction”. Inspiracją będą również motywy i kadry z filmów „Północ, Północny zachód” i wizerunek Alfreda Hitchcocka, Marlon Brando jako „Ojciec Chrzestny”, a także „Lśnienie”, „Milczenie owiec” i „Mechaniczna pomarańcza”.

Mamy nadzieję, że dekoracja wnętrza w Liceum Filmowym będzie nie tylko elementem estetyczno-edukacyjnym, ale przede wszystkim stworzy duszę tego na pozór surowego, modernistycznego wnętrza. Uczniowie niczego się nie spodziewają, będą mieli miłą niespodziankę po powrocie z ferii. Z niecierpliwością czekamy na ich pierwsze spontaniczne reakcje!

Projekt został przygotowany przez grupę Ad manum, a pieczę nad wykonaniem sprawuje Adam Walas, który jest zwycięzcą konkursu na najciekawszy mural związany z tematyką Powstania Warszawskiego.

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności