Aktualności

Radomski Kalejdoskop Kulturowy - przegląd kultur z różnych zakątków świata

19 czerwca 2019
Radomski Kalejdoskop Kulturowy - przegląd kultur z różnych zakątków świata

„Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów - Budżet Obywatelski 2019” to projekt zainicjowany przez mieszkańców Radomia pochodzących z północno-wschodniej części miasta. 

W ramach projektu zostanie zorganizowanych sześć wydarzeń artystycznych i kulinarnych, poświęconych prezentacji oryginalnej kultury wybranych krajów oraz unikalnych regionów Polski. 

Zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego projekt "Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów" ma na celu ożywienie życia kulturalnego miasta poprzez organizację wydarzeń poświęconych regionom etnograficznym Polski i kulturze innych krajów. Podczas konsultacji społecznych głos na projekt oddało aż 1.503 mieszkańców, co dowodzi szerokiego zainteresowania wydarzeniem.

Część wydarzeń zostanie przeprowadzonych w trakcie największej imprezy filmowej w Radomiu - 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, w której uczestniczy co roku liczne grono gości zagranicznych, prezentujących dorobek kultury swoich krajów.

- Włączenie części wydarzeń zaplanowanych w projekcie realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego do programu festiwalu przyniesie szereg korzyści. Udział w imprezie potwierdzili już liczni goście zagraniczni, których obecność w Radomiu pozwoli na rzeczywiste zetknięcie się z przedstawicielami innych kultur, w tym mieszkańców partnerskiego miasta Radomia w Niemczech, Magdeburga - przekonuje Karolina Adamczyk, dyrektor KAMERALNEGO LATA. - Ponadto, dzięki takim projektom, największa impreza filmowa w mieście ma szansę bezpośrednio zaangażować mieszkańców w planowanie programu i lepiej dopasować się do ich oczekiwań.

W ramach projektu zaplanowano sześć dni tematycznych, podczas których odbędą się happeningi kulinarne, prezentacje multimedialne, warsztaty, spotkania z gośćmi, koncerty i projekcje filmowe. Przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci. Dzięki przedsięwzięciu mieszkańcy Radomia będą mogli poczuć atmosferę kultury włoskiej, niemieckiej, japońskiej i amerykańskiej, bez konieczności wyruszania w daleką podróż.

Znane są już terminy czterech pierwszych wydarzeń, które odbędą się w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Kultury AMFITEATR:

 

  • Sobota, 6 lipca 2019 r. „Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Włochy”
  • Niedziela, 7 lipca 2019 r. „Radomski Kalejdoskop Kulturowy: USA”
  • Piątek, 12 lipca 2019 r. „Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Japonia”
  • Sobota, 13 lipca 2019 r. „Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Niemcy”

- Kolejne dwa wydarzenia odbędą się w sierpniu 2019 r. i zaprezentują dwa unikalne regiony etnograficzne: kurpiowski i warmińsko-mazurski. - Cieszy mnie fakt, że dziedzictwo kultury stało się tematem oddolnej inicjatywy, która zaciekawiła mieszkańców. Dołożymy starań, aby zaprezentować atrakcyjność i wielowymiarowość kultury Polski – zapowiada Waldemar Czechowski, Prezes Fundacji na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce, współorganizatora projektu.

Szczegóły programu dostępne będą na stronach internetowych organizatorów projektu, w serwisie KAMERALNEGO LATA. Zapraszamy również na fanpage wydarzenia w serwisie Facebook

Więcej informacji:

https://kameralnelato.pl
https://www.facebook.com 

***

Projekt „Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów - Budżet Obywatelski 2019” został sfinansowany ze środków Gminy Miasta Radom.

Organizatorami projektu są Fundacja na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce oraz FILMFORUM.

Partnerem organizacyjnym projektu jest Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR.

Partnerami merytorycznymi wydarzeń są: Ambasada Niemiec w Polsce, Ambasada Włoch w Polsce, Ambasada Japonii w Polsce, American Corner Radom, Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI i Offener Kanal Magdeburg.

 

 

 

 

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować

Tagi

radom,
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności