Aktualności

BEIKS Roadshow – XIV edycja rozpoczęta

06 listopada 2019
BEIKS Roadshow – XIV edycja rozpoczęta

Pod hasłem „Najnowsze technologie, najlepsze rozwiązania” ruszyła właśnie kolejna, czternasta już edycja cyklu pokazów z serii „BEIKS Roadshow”.

W tym roku trasa obejmuje pięć miast: Warszawę, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków. I jak co roku, firma BEIKS prezentować będzie najnowsze rozwiązania ze swojej oferty handlowej, skierowanej do szerokiej gamy profesjonalistów z branży mediów elektronicznych, od fotografów przez video filmowców po realizatorów transmisji telewizyjnych.

Centralnym punktem każdego pokazu są kamery video i aparaty cyfrowe największych światowych marek, których BEIKS jest oficjalnym partnerem w Polsce – Canon, Panasonic, Sony , Nikon i Olympus. W związku ze zmieniającym się trendem w wideofilmowaniu nacisk w tegorocznej edycji położono na możliwości aparatów (lustrzanek i bezlusterkowców), które coraz częściej używane są do filmowania raczej niż robienia zdjęć. Dlatego, jak co roku od wielu lat, pokazom sprzętu towarzyszą ciekawe prelekcje i praktyczne warsztaty prowadzone przez praktyków, znanych i uznanych w branży filmowców i fotografów. W tegorocznym, wyjątkowo bogatym programie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie w związku z dużą ilością prelegentów i ambasadorów poszczególnych marek.

Jak zwykle, firma BEIKS pokazuje wiele nowości, począwszy od premiery najnowszej lampy polskiej firmy Akurat pn. Sector, przez kamerę 6K firmy Blackmagic Design, po rigi i klatki firmy Shape i Zacuto. Na uwagę zasługują nowe rekordery firmy Atomos z serii Neon oraz pełnoklatkowa, bezlusterkowa kamera fp marki SIGMA, do tej pory znanej bardziej ze swoich obiektywów i konwerterów.

W ofercie handlowej firmy BEIKS można znaleźć wszystko, co potrzebne do produkcji filmowej i fotograficznej. Oprócz samych kamer i aparatów znajdziemy tu statywy takich marek jak Miller, Libec, Sachtler czy Manfrotto, jak również coraz popularniejsze stabilizatory firm takich jak Pilotfly, Zhiyun, FeiyuTech czy DJI. Coraz częściej też do rejestracji obrazu używane są kamery PTZ, które nie ustępują jakością nagrania tradycyjnym kamerom video. Obecnie dostępne są już nawet kamery 4K (PTZOptics, BX i BirdDog).

BEIKS oferuje wszystko, co niezbędne w procesie produkcji filmowej czy fotograficznej, a więc oświetlenie LED-owe firmy Akurat i Aputure, monitory studyjne Lilliput i Postium, mikrofony i rejestratory audio oraz drony firmy DJI, które na dobre stały się już niezbędnym wyposażeniem filmowca. Do tego dodać należy popularne oprogramowanie edycyjne EDIUS firmy Grass Valley, którego nowa, ulepszona wersja 9.5 Pro z nowymi funkcjami prezentowana jest podczas specjalnego pokazu.

Dla filmowców i reporterów transmitujących na żywo BEIKS ma w ofercie propozycję izraelskiej firmy LiveU. Modele Solo i Solo + umożliwiają przesyłanie strumienia materiału video za pomocą sieci telefonii komórkowej.

Uzupełnieniem oferty firmy z Kraśnika są rozwiązania na potrzeby telewizji kablowych i internetowych. Od lat BEIKS oferuje niedrogie serwery emisyjne firmy Darim z oprogramowaniem Forward, zapewniającym pełną obsługę automatyzacji emisji telewizyjnej.

Tegoroczne tournee trwać będzie przez 5 dni, od 4 do 8 listopada. BEIKS zaprasza do rejestracji po bezpłatne wejściówki na swojej stronie www.beiks.pl.

Zobacz galerię zdjęć

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności