Aktualności

CINEMAFORUM rozpoczyna współpracę z American Film Festival!

24 marca 2020
CINEMAFORUM rozpoczyna współpracę z American Film Festival!

CINEMAFORUM - Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych i wrocławski American Film Festival, razem zorganizują i wspólnie pokażą tej jesieni przegląd amerykańskich shortów.

Trudno dziś przewidzieć, co wydarzy się za kilka miesięcy, ale mamy nadzieję, że pandemia Covid-19 zakończy się do lata. Pozwoli to na kontynuowanie przygotowań do jesiennych edycji festiwali. O nawiązaniu współpracy poinformowali wspólnie dyrektorzy artystyczni: Urszula Śniegowska z American Film Festival i Błażej Hrapkowicz z Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych CINEMAFORUM.

Najlepsze shorty z USA teraz u nas!

W Stanach Zjednoczonych powstaje co roku mnóstwo znakomitych shortów, które nie docierają do polskiej widowni. Właśnie dlatego oba festiwale postanowiły zaprezentować autorski wybór najlepszych spośród nich. Programerzy American Film Festival i CINEMAFORUM wspólnie stworzą specjalną, "amerykańską" sekcję. Jej głównym elementem będą filmy fabularne, ale znajdzie się miejsce też na wybitne animacje i filmy eksperymentalne.

Do zobaczenia jesienią!

Wspólna sekcja filmowa zostanie pokazana tej jesieni w ramach obu festiwali: CINEMAFORUM w Warszawie i American Film Festival we Wrocławiu. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu z kinem amerykańskim. 

Przypominamy - aby móc jesienią przyjść na festiwale, dzisiaj - ZOSTAŃ W DOMU!

Więcej szczegółów na stronie:
www.americanfilmfestival.pl 
www.cinemaforum.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności