Projekty

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe KINOGRAPHE

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe KINOGRAPHE

Filmowy tydzień we Francji.

FILMFORUM i KINOGRAPHE zapraszają do udziału w 4. edycji Międzynarodowych Warsztatów Filmowych KINOGRAPHE w Grenoble (Francja). Warsztaty odbędą się między 20-27 maja 2018 roku.

Między 20 a 23 maja przewidziane jest 12 godzin MasterClass-ów teoretycznych oraz 8 godzin zajęć praktycznych prowadzonych przez filmowców z Francji i Polski. Równolegle, uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami artystycznymi i technicznymi pracować będą nad krótkimi formami fabularnymi, które zostaną zrealizowane między 24 a 27 maja. Warsztaty zakończą się publicznym pokazem zrealizowanych filmów oraz ich publikacją w Internecie. Uczestnicy stworzą krótkie formy fabularne w oparciu o alternatywne metody pracy koncepcyjno-realizacyjnej zainspirowane innymi formami sztuki: literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi oraz teatrem. Praca warsztatowa będzie odbywała się przy wsparciu opiekunów artystycznych i technicznych zapoznanych z poszczególnymi metodami, którzy zaoferują uczestnikom wsparcie w całym procesie twórczym.

Znajomość języka francuskiego nie jest wymagana. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Do udziału w Warsztatach może zgłosić się każda osoba w wieku od 18 do 35 lat. W przypadku osób niepełnoletnich bardzo prosimy o kontakt z organizatorem. 

Organizatorami wydarzenia są: KINOGRAPHE i Stowarzyszenie FILMFORUM.

W ramach poprzedniej edycji młodzież z Polski, Francji, Ukrainy i Węgier (łącznie 60 osób) stworzyła razem 5 krótkich filmów fabularnych.

Zobacz rezultaty 3. edycji Warsztatów Filmowych KINOGRAPHE w 2017 roku.

Zobacz rezultaty 2. edycji Polsko - Francuskich Warsztatów Filmowych KINOGRAPHE w 2016 roku.

 

najbliższa edycja / termin:
  • 4. edycja
  • 19 - 27 maja 2018 r.
koordynacja:
  • Marek Pawlikowski - koordynator

 

kontakt:
  • tel.: +48 22 392 03 22
  • e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
szczegółowe informacje:

 

Obejrzyj materiał filmowy

Powrót do projektów Powrót do projektów